вівторок, 31 березня 2020 р.


Механізми розвитку мотиваційного процесу
19 березня 2020 року відбулось дистанційне засідання Творчої групи вчителів музичного мистецтва.
Творча група вчителів музичного мистецтва
19.03.2020
Механізми розвитку мотиваційного процесу
Успіх будь-якої діяльності залежить не лише від здібностей і знань, а й від мотивації, тобто від прагнень самостверджуватися, досягати високих результатів. Адже чим вищий рівень мотивації, чим більше чинників спонукають дитину до діяльності, тим більших результатів вона може досягти. Кожен учитель хоче, щоб його учні добре навчалися, з інтересом і бажанням ходили до школи. У цьому зацікавлені і батьки учнів. Але часом і вчителям, і батькам доводиться з жалем констатувати: “не хоче вчитися”, “міг би добре займатися, але бажання немає”. У цих випадках ми зустрічаємося з тим, що в учня не сформувалися потреби в знаннях, немає інтересу до навчання.
На сучасному рівні психологічної науки ми не вправі просто констатувати, що учень не хоче учитися. Треба постаратися з’ясувати, чому саме він не хоче учитися, які сторони мотивації в нього несформовані, у якому випадку він не хоче учитися, а де ми, дорослі, не навчили його так організовувати свою поведінку, щоб мотивація до навчання з’явилася. Ця проблема сьогодні хвилює багатьох педагогів і батьків. Учителі знають, що школяра не можна успішно навчати, якщо він байдуже відноситься до навчання і знань, без інтересу і, не усвідомлюючи потреби до них. Тому перед школою стоїть задача з формування і розвитку в дитини позитивної мотивації до навчальної діяльності
Термін “мотивація”, в широкому смислі використовується в усіх галузях психології, які досліджують причини та механізми цілеспрямованої поведінки людини. Мотивація – це один із найважливіших факторів поряд із здібностями, знаннями, навичками, який забезпечує успіх у діяльності. Це сукупність спонукальних факторів, які викликають активність в організмі і визначають його спрямованість

Слід зазначити, що мотивація навчання складається з багатьох сторін, що змінюються і вступають у нові відносини одна з одною (суспільні ідеали, зміст навчання для школяра, його мотиви, мети, емоції, інтереси й ін.). Тому становлення мотивації це не просте збільшення позитивного чи негативного відношення до навчання, але й ускладнення структури мотиваційної сфери та спонукань, що входять до неї, встановлення нових, більш зрілих, іноді суперечливих відносин між ними. Про окремі сторони мотиваційної сфери ми сьогодні будемо говорити.

пʼятниця, 13 березня 2020 р.

Як записати онлайн урок для учнів

З введенням карантину виникла потреба у проведенні онлайн уроків. Як це зробити?
Є непогані ресурси і програми, які може використати у своїй роботі кожний учитель.
Зупинимося на декількох з них:
- можна використати PowerPoint, який є на комп'ютері у кожного. Покрокову інструкцію можна подивитися на YouTube:
- також корисною є ZOOM - платформа для проведення онлайн-уроків.
Що таке ZOOM  і як ним користуватись?
ZOOM - сервіс для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей з можливістю запису з екрана того, хто проводить. Скачати програму можна тут, детальна інструкція користувача. Безкоштовний обліковий запис дає можливість робити трансляцію тривалістю 40 хв.
Zoom підходить як для індивідуальних уроків, так і для групових. Учні можуть приєднатися зі свого комп'ютера чи телефона. 


Переваги:

  •  чудова якість зв'язку;
  • відео та зв'язок з кожним учнем
  •  є опція "поділитися екраном"(screensharing) вже зі звуком. Демонстрацію екрану можна поставити на паузу. Також можна ділитися не всім екраном, а тільки частинкою, наприклад: окремими додатками, включити демонстрацію браузера тощо. 
  • в платформу вбудована інтерактивна дошка 

  • є можливість здійснювати запис уроку як на комп'ютер, так і на хмару 
Корисну інформацію як створити навчальне відео власноруч опублікувано на ресурсі teachhub.

четвер, 12 березня 2020 р.

Формування позитивної мотивації навчальної активності учнів шляхом впровадження в навчально-виховній роботі кращих традицій, звичаїв, обрядів рідного краю, виховання поваги до рідної мови
11.03.2020р. В Ужгородській гімназії 16 відбулось міське методичне об‘єднання вчителів історії та правознавства. Майстер клас , як виготовити лепбук, дала вчитель історії ,Андрейчик Олена Іванівна , яка викоритовує інтерактивні методи на уроках , що сприяє розвитку в учнів критичного мислення та креативного підходу.  Сергій Матус презентував історичну гру «Закарпатський пан».

Матеріали за посиланням










 
Попереду у наших учнів три тижні карантину. Ділюся онлайн-ресурсами, за допомогою яких можна налагодити онлайн навчання:

тематичні тренувальні тести для підготовки до ЗНО з усіх предметів

https://www.iznotest.info/?fbclid=IwAR1YfGFeibgdZPnFlUv6MMsSEHWU65vgKjya2WV0TTe88cyzqo4TbplrSpk

- англійська мова
- німецька мова
  • https://www.dw.com/en/learn-german/s-2469 - величезна безкоштовна база структурованих уроків, вправ та інтерактивних завдань з німецької мови
  • https://www.goethe.de/en/spr/ueb.html - безкоштовні вправи та відео-уроки для учнів з різним рівнем володіння мовою
  • http://www.easy-online-german.com - ресурс для початківців. Тут зібрані вправи з основ граматики, читання, відеотренування
- французька мова
  • http://portal.iapm.edu.ua/portal/media/books/f5062eec-e1a1-4ef4-973f-c06111a89fcd.pdf - перша частина підручника – текст або діалог із словником й завданнями для перевірки знань. Теми творів: Франція, Україна, їхня історія, міста, а також загальні теми, цікаві людям різного віку – наприклад, професії, спорт, економіка. Звичайно, тут є і вправи на граматику, і теоретичні пояснення. А також – зрозумілі й корисні таблиці, що спрощують запам’ятовування граматики та додаток з відмінюванням десятків дієслів.
  • http://www.ladictee.fr - матеріали можна шукати за рівнями: від найпростіших для дітей, до складних. До речі, сайт був створений для французів, які вивчають рідну мову в школі, тому вправи, відео, аудіо допоможуть зануритися в атмосферу Франції.
- історія України
  • https://www.youtube.com/playlist?list=PLv6ufBUWdRi3a99-jLH5Z5adiwYVv16jD стислий курс історії України. Фактаж, зображення, голосовий супровід для ледачих - те, що треба для підготовки до ЗНО, до уроків, або просто для людей, що цікавляться історією.
  • https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:ZNO+HISTORY101+2017_T1/about - цей курс стане у пригоді всім, хто прагне закріпити набуті знання шкільної програми з історії України та підготуватись до ЗНО й ДПА. Курс розбито на теми, які відповідають програмі ЗНО та охоплюють історію України від заселення території до подій сучасності.
Навчання школярів основної школи: як створити мотиваційне навчальне середовище

У зв'язку з початком карантину засідання Школи професійного розвитку молодих вчителів відбулось дистанційно. Матеріали, надані вчителем англійської мови УЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 О.Поповою, можете завантажити за посиланням.

Засідання Творчої групи вчителів-новаторів англійської мови

 <a target="_blank" href="https://calendar.google.com/event?action=TEMPLATE&amp;tmeid=ZzJiYjJibDRyYm45anJvYXA2MTUycTZk...