вівторок, 20 жовтня 2015 р.

МОН затверджено нову тарифну сітку для освітян

Міністерством освіти і науки внесено зміни до наказу МОН № 557, яким впорядковано умови оплати праці та затверджені схеми тарифних розрядів працівників навчальних закладів, освітніх та наукових установ.

Відповідні зміни внесено відповідно до урядової постанови від 16 вересня 2015 року № 731"Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери".

Керівникам навчальних закладів, установ освіти та наукових установ доручено установити посадові оклади працівників у таких розмірах:
  • 1 тарифного розряду – 1378 гривень;
  • 2 тарифного розряду – 1383 гривні;
  • 3 тарифного розряду – 1393 гривні;
  • 4 тарифного розряду – 1403 гривні;
  • 5 тарифного розряду – 1413 гривень;
  • 6 тарифного розряду – 1467 гривень;
  • 7 тарифного розряду – 1558 гривень;
  • 8 тарифного розряду – 1660 гривень;
  • 9 тарифного розряду – 1751 гривня;
  • 10 тарифного розряду – 1842 гривні;
  • 11 тарифного розряду – 1994 гривні;
  • 12 тарифного розряду – 2145 гривень;
  • 13 тарифного розряду – 2297 гривень;
  • 14 тарифного розряду – 2449 гривень;
  • 15 тарифного розряду – 2611 гривень;
  • 16 тарифного розряду – 2823 гривні;
  • 17 тарифного розряду – 3036 гривень;
  • 18 тарифного розряду – 3249 гривень;
  • 19 тарифного розряду – 3461 гривня;
  • 20 тарифного розряду – 3684 гривні;
  • 21 тарифного розряду – 3896 гривень;
  • 22 тарифного розряду – 4109 гривень;
  • 23 тарифного розряду – 4321 гривня;
  • 24 тарифного розряду – 4412 гривень;
  • 25 тарифного розряду – 4564 гривні.
Наказ Міністерства освіти і науки набрав чинності з дня його офіційного опублікування і буде застосовуватися з 01 вересня 2015 року.

Детальнiше про підвищення рівня зарплат освітян з вересня 2015 року >>>

Освіта.ua

19.10.2015

пʼятниця, 9 жовтня 2015 р.

Bипускний іспит з англійської мови у формі ЗНО скасовано

Міністерством освіти і науки прийнято рішення про відміну проведення державної підсумкової атестації учнів 11 класів з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідний наказ підписано міністром освіти і науки Сергієм Квітом.

Згідно із затвердженими змінами, державна підсумкова атестаціїя з іноземної мови у 2015/16 навчальному році залишиться обов’язковою, однак буде проведена навчальними закладамисамостійно і не у формі ЗНО.

Інші два предмета державної підсумкової атестації учнів 11 класів (українська мова та математика / історія України) будуть проведені у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

У МОН зазначають, що таке рішення ухвалене враховуючи звернення громадських організацій, батьків та учнів.

Також наказом міністерства розширено період проведення ДПА в 11-х класах. Випускні іспити відбудуться з 5 до 30 травня.
За матеріалами osvita.ua

Кваліфіковані вчителі матимуть більшу зарплату

Держава буде вагомо піднімати заробітну плату тим учителям, хто дбатиме про рівень своєї кваліфікації. Про це в інтерв’ю 5 каналу сказала голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

За її словами, при розробці законопроекту "Про освіту" було досягнуто компромісу, що сертифікація вчителів буде добровільною.

"Сертифікація учителів буде проводитися також з метою того, щоб ув’язати рівень заробітної плати з рівнем кваліфікації. Ми нажаль не можемо вагомо підняти зарплату всім вчителям, хоча вони цього потребують, бо рівень зарплати дуже низький", - зазначила Лілія Гриневич.

"Отже, якщо ці люди впевненні в собі, якщо вони знають, що відповідають усім кваліфікаційним критеріям, вони йдуть на таку сертифікацію добровільно. Вона буде складатися з двох частин. Одна частина це щось схоже на ЗНО для вчителя. Там будуть питання пов’язанні з психологією, методикою викладання, зі знанням власного предмета", - повідомила голова профільного парламентського комітету.

Друга частина сертифікації, за її словами, буде оцінювати роботу вчителя у школі за допомогою його колег, адміністрації школи та батьків.

Також Лілія Гриневич зазначила, що подібна практика сертифікації вчителів існує у провідних країнах, які мають хороші системи освіти.

"Тому в будь-якому випадку в законі має бути запропонований чіткий крок, який покаже, яким чином ми підвищуємо кваліфікацію вчителя, в цьому зацікавлене все суспільство, і яким чином ми достойно оплачуємо роботу цих кращих вчителів", - зазначає Гриневич.

За її словами, також дуже важливим питанням є надання вчителю права вибору місця підвищення кваліфікації.

"Учителі сьогодні не мають вибору для підвищення своєї кваліфікації. Вони змушені йти в інститути післядипломної освіти. Ми зараз хочемо диверсифікувати можливості для вчителів. Тобто вони самі обиратимуть куди йти підвищувати кваліфікацію", - сказала Лілія Гриневич.

Глава профільного парламентського комітету зазначила, що право здійснювати курси підвищення кваліфікації мають отримати громадські організації та вищі навчальні заклади.
Зам матеріалами osvita.ua

вівторок, 6 жовтня 2015 р.

Обов’язковий іспит з іноземної мови в 2016 році не стане перешкодою для вступу

Що таке ДПА і чим воно відрізняється від ЗНО?  В чому переваги проведення ДПА у формі ЗНО? Чому іноземна мова включена до переліку предметів, ДПА з яких є обов’язковою?  Чому це важливо для реформування шкільної освіти?

30 вересня на базі СНВК "Пролісок" був проведений круглий стіл з вчителями  англійської мови, які викладають у початковій школі, на тему "Стратегія і тактика створення ситуації успіху на уроці за допомогою використання ІКТ. Роль вчителя у використанні сучасних методик у викладанні та навчанні англійської мови". Волонтер Корпусу Миру  Пеггі Волтон взяла участь в обговоренні та прочитала лекцію "Learning Styles. Pros and Cons".









понеділок, 5 жовтня 2015 р.

Україна перейде на контрактну форму роботи з учителями

Новий закон про освіту передбачатиме запровадження контрактної форми роботи для працівників школи, яка має забезпечити систему стимулів для найсильніших учителів. Про це заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час зустрічі з директорами столичних шкіл.

За його словами, різниця між українською системою навчання в середній школі і західною, полягає в тому, що основним в українській системі є "вчити".

"В іноземній системі навчання основне – це думати. І доки ми не переключимося на цю функцію, - до того моменту ми не зможемо мати реального прогресу. Наших дітей треба навчити думати», - наголосив Яценюк.

Він повідомив, що закон про освіту має передбачати додаткову автономію для директора середньої школи. За його словами, йдеться насамперед про адміністративну й організаційну автономію.

Також, за словами прем’єра, необхідно запровадити контрактну форму роботи для працівників школи.

"Учитель чи директор, який підписав контракт, повинен чітко розуміти, які цілі повинен досягнути", - зазначив Яценюк.

"Контрактна форма і новий закон повинен забезпечити систему стимулів для найсильнішого вчителя. Система стимулів проста і зрозуміла - чим кращі в тебе критерії виконання, тим більше грошей ти заробляєш", - підкреслив він.

За матеріалами osvita.ua

Засідання Творчої групи вчителів-новаторів англійської мови

 <a target="_blank" href="https://calendar.google.com/event?action=TEMPLATE&amp;tmeid=ZzJiYjJibDRyYm45anJvYXA2MTUycTZk...